Laser Nd Yag

Laser Nd Yag 532, 1064, 1320 nm typu Q-switched przeznaczony jest do zabiegów: peeling węglowy, usuwanie naczynek krwionośnych, rumienia i teleangiektazji, leczenie trądziku, plam posłonecznych, usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego. Laserem możemy również leczyć grzybicę skóry i paznokci oraz wykonywać zabiegi regenerująco odmładzające . Głowica emituje światło lasera o energii regulowanej od 10 do 50 J/cm2 i czasie emisji 10 ns. Głowica laserowa posiada wbudowaną diodę czerwoną, która naprowadza wiązkę lasera na bardzo małe naczynka i punkty zabiegowe. Zastosowano trzy długości laserowego światła: 532 nm, 1064 nm i 1320 nm. Dodatkowa funkcja Elektrokoagulacja pozwala bezinwazyjnie i bezpiecznie pozbyć się rozszerzonych naczynek krwionośnych, brodawek, torbieli, prosaków, włókniaków.

Specyfikacja: yag1 dwie wersje – biała lub czarna

Głowica z celownikiem optycznym – czerwona dioda laserowa
Sterowanie na ekranie dotykowym 8,4 cala
Energia wiązki lasera Nd Yag regulowana z zakresie : 10 – 50 J/cm2
Moc generatora impulsów: 500 W
Pole działania o średnicy od 1 do 5 mm
Długość światła lasera Nd Yag : 1064nm, 532nm, 1320 nm
Częstotliwość błysków regulowana 1-6Hz – maksymalnie 6 błysków na sekundę.
Tryb pracy: impulsowy Q-switched
Czas impulsu 10 ns
Elektrokoagulacja – 1,6 MHz, moc 50 W
Czas pracy – nieograniczony system STAND-BY WORKING
Maksymalny pobór mocy: 800 W
Zasilanie: 220 – 240 V, 50-60 Hz, 4A
Wymiary: 35(L)x25(W)x105(H) cm
Waga 25 kg

Laserowy peeling węglowy wykonywany jest za pomocą lasera o długości 1340 nm. Ta długość światła przynosi najlepsze rezultaty w oczyszczaniu i liftingu skóry. Peeling węglowy polega na wypalaniu specjalnej emulsji węglowej ze skóry twarzy i dekoltu. Preparat węglowy nałożony jest na skórę chwilę przed zabiegiem i wnika on głęboko do wszystkich zakamarków powierzchni skóry. W czasie zabiegu węgiel absorbuje energię światła laserowego i powstają „mikroeksplozje” powodując głębokie oczyszczenie, zmniejszenie porów oraz ujednolicenie kolorytu skóry – wybielenie a także stymulacja kolagenu i zmniejszenie stanów zapalnych.
Laserowy peeling węglowy stosuje się w celu:

  • stymulacji i regeneracji skóry,
  • usunięcie zaskórników i zwężenia porów skóry,
  • zmniejszenia łojotoku i wspomagająco przy leczeniu trądziku,
  • usuwania przebarwień

Zabieg jest niebolesny i bardzo relaksujący. Po zabiegu skóra jest delikatnie zaróżowiona i lekko napięta.
Kolejne zabiegi powinno wykonać się w serii kilku w zależności od wskazań i osiąganych efektów, odstępy między zabiegami 1-2 tygodniowe.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są zmiany chorobowe na naświetlanym obszarze, nadwrażliwość na światło i stosowanie leków światło uwrażliwiających.

Zobacz film ↓

ELEKTROKOAGULACJA:
jest zabiegiem polegającym na niszczeniu zmian skórnych przy użyciu prądu zmiennego o dużej częstotliwości rzędu: 0,5 -1,5 Mhz. Istotą zabiegu jest wytworzenie ciepła do 200 st. C, które powoduje koagulację (ścięcie) białek zlokalizowanych w tkance. Do zabiegu używa się różne metalowe końcówki elektrody: głowice płaskie lub kulowe oraz igły o różnej ostrości. Rodzaj użytych elektrod zależy nie tylko od wielkości i lokalizacji zmian, ale też od głębokości ich osadzenia w skórze. Końcówki te podlegają sterylizacji po każdym użyciu.