O nas

Dlaczego warto nam zaufać

Działalność gospodarczą prowadzę od 1993 r. Byłam menadżerem w firmie kosmetycznej, w której zajmowałam się marketingiem produktu kosmetycznego, jednocześnie uczyłam w szkole. Nauczanie i kosmetyka są to nie tylko zajęcia, które uwielbiam wykonywać, ale również moje dwie największe pasje. W 1999 r. ukończyłam szkołę kosmetyczną. Od tego czasu ukończyłam wiele kursów kosmetycznych, co mogą poświadczyć uzyskane przeze mnie liczne certyfikaty z w/w dziedziny. W 2001 r. otworzyłam Policealną Szkołę Kosmetyczną w Głogowie, której byłam zarówno dyrektorem jak i wykładowcą. Uzupełniam wiedzę na Studiach Podyplomowych na wyższych uczelniach w Poznaniu z zakresu Kosmetologii i Podologii oraz Studia Podyplomowe na kierunku Zarządzanie Oświatą.

Od 2007 r. jako pierwsza stworzyłam pierwszy gabinet podologiczny. Otrzymałam autoryzację „ZDROWE NOGI” i specjalistyczną pielęgnację stóp w Głogowie. Od tego czasu staram się poszerzyć wiedzę na temat stóp, ich schorzeń i prawidłowej pielęgnacji. Doświadczenie oraz wykształcenie pozwala na pełną odpowiedzialność wykonywania zabiegów podologicznych. Zawsze uczę się od najlepszych.

24 lat doświadczenia

Taki staż zobowiązuje. Zdobyta wiedza na kursach jest poparta certyfikatami i dyplomami na wyższych uczelniach.
0
Zadowolonych klientów
0
Zabiegów
0
Lat doświdczenia
0
Profesjionaly terapeuta

CERTYFIKATY

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Gwarantuję pełne bezpieczeństwo zabiegów w zakresie higieny. Wszystkie narzędzia stosowane w naszym gabinecie są jednorazowe lub wielorazowe, ale zawsze sterylne. Poznasz to po specjalistycznych opakowaniach. Każdorazowo myję narzędzia w odpowiednim płynie, dezynfekuję w myjce ultradźwiękowej, pakietuję i sterylizuję w autoklawie klasy B. Używam materiały jednorazowe.

Pracujemy narzędziami: cęgi czołowe / cęgi boczne / sondy dwustronne / pęsety / frezy z węglika spiekanego z nasypem diamentowym / dłuta i skalpele jednorazowe / kapturki ścierne jednorazow. Bezpieczeństwo pacjentów w gabinecie podologicznym to priorytet w leczeniu.

PODOLOGIA , PODRIATRIA – słownik pojęć

Podologia wywodzi się z greckich słów: Podos – stopa, Logos – nauka. Dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowo – goleniowego. Podolog jest kompetentną osobą, która posiada wiedzę z zakresu dermatologii, ortopedii, diabetologii, anatomii, angiologii, flebologii.

Zajmuje się diagnozowaniem , leczeniem i profilaktyką stóp. Posiada kwalifikacje do przeprowadzenia zabiegów na stopach cukrzycowych, z zburzeniami ukrwienia , RZS, po wylewach i udarach, zawałach. Przeciwdziała powstawaniu zmian na stopach , a w przypadku już występujących dolegliwościach , przeprowadza odpowiednie zabiegi lub terapie. Udziela informacji dotyczącej prawidłowej pielęgnacji stóp, stosuje specjalistyczne środki farmaceutyczne , narzędzia, wykonuje odciążenia. Pacjenci na pierwszej wizycie są badani na podoskopie. Podriatria zajmuje się bólami mięśni oraz stawów kończyn dolnych. Pomaga zniwelować uciążliwe bóle stóp. Wykonuje indywidualne wkładki do butów.

Z zabiegów podologicznych powinni korzystać pacjenci:

- mający problem i dolegliwości ze stopami
-osoby z cukrzycą
- osoby z nadwagą
- kobiety w ciąży
- sportowcy
- osoby z problemami obrzęków
- wrastające paznokcie ,odciski, pękające pięty
- zmiany w kolorze, strukturze lub braku płytki paznokciowej
- pacjenci ograniczeni ruchowo
- pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp i palców (haluksy, palce krogulcze, młotkowate)
- grzybica paznokci ,brodawki basenowe
- pocące się stopy